10 propozycji na Halloween.

Pięć książek oraz pięć filmów, z którymi powinniście się zapoznać w Halloween!

Już za dni kilka Halloween. Można to święto lubić lub nie, w każdym razie jest to doskonała okazja, aby nadrobić zaległości zarówno filmowe, jak i książkowe. Myślę, że w tym przypadku horror będzie rzeczą aż nadwyraz oczywistą, zatem chciałem wam przedstawić pięć filmów oraz pięć książek idealnie nadających się na tę wyjątkowo magiczną noc. Wezmę jednak pod lupę propozycje zawierające któtkie filmy oraz zbiory opowiadań, gdyż właśnie tego rodzaju rozrywka jest wówczas jak najbardziej wskazana.

KSIĄŻKI:

Kronika Koszmarów – Michała Gacka: To prawdziwa gratka dla tych, którzy naprawdę lubią się bać. Niebanalne historie, z których jedna jest lepsza od drugiej. Gęsia skórka gwarantowana. Jest to jeden z niewielu zbiorów opowiadań w Polsce, w którym nie ma miejsca na humor czy rozluźnienie podczas czytania. Idealny na mocny Halloween-owy horror night!

Kronika ko

Fałszywy Dekret – Grzegorza Kopca: Tutaj z kolei znajdziemy mieszankę różnego rodzaju opowieści. W książce zamieszczone zostały teksty dotykające tematów religijnych, miejskich legend oraz popularnego ghost stories. Idealny horrorowy twist na upiorną noc.

falszywy

Zaułek potworów – Jak Halloween, to i o potworach musi być. Nie znajdziecie bardziej potworzastej księgi niż mało znany „Zaułek potworów”. Wszystkie historie tutaj opisane mają jednak przewrotne znaczenie, gdyż właśnie twarz potwora jest niejako odniesieniem do pokazania ludzkiej natury. Tej mrocznej, potwornej, nieobliczalnej ….

zaulek-potworow

Pokój do wynajęcia – Właściwie już kultowy na rynku zbiorek opowiadań. Straszą tutaj duchy, demony jak i sąsiad zza ściany. Ogólnie rzecz biorąc wszystko, co w Halloween-ową noc może straszyć. Całokształt książki jest na tyle zadowalający, iż każdy sympatyk mocnych wrażeń powinien poczuć się usatysfakcjonowany.

pokoj-do-wynajecia

Gorętsza Krew – Oldschol-owa, bardzo mocno erotyczna pozycja dla dorosłych czytelników. Niektórzy marudzą, że w książce jest masę błędów i innych tego rodzaju dupereli, ale gwarantuje wam, że w żadnym przypadku nie będzie to przeszkadzało w odbiorze treści, które serwują nam mistrzowie gatunku. Mocniejsze bicie serca i czerwone policzki gwarantowane.

goretsza

 

FILMY:

Tales of Halloween (2015) – Dziesięć opowieści, które łączy wspólny temat, czas i miejsce – noc Halloween na amerykańskim przedmieściu, gdzie duchy, chochliki, kosmici i mordercy pojawiają się by terroryzować niczego nieświadomych mieszkańców.

Stosunkowo nowa pozycja na rynku filmowym. Choć zapewne nie wszystkie historie mogą wam przypaść do gustu, to byłoby grzechem nie zobaczyć tego filmu właśnie w Halloween.

tales-of-halloween

Upiorna noc Halloween / Trick R Treat (2008) – Cztery przeplatające się historie, które rozgrywają się podczas Halloween. Ich bohaterami są: stateczny dyrektor szkoły, który zamienia się w seryjnego mordercę, nastoletnia dziewica poszukująca „tego jedynego”, kobieta nieznosząca przebierać się z okazji Halloween, której mąż ma obsesję na punkcie tego święta, oraz grupa nastolatków przygotowujących okrutny dowcip.

Film legenda. Właściwie trudno by znaleźć sympatyka grozy, który nie byłby już po seansie „zabawnego” potworka. Jeżeli jednak ktokolwiek nie wie co to jest „Trick R Treat” niech szykuje popcorn, piwo ewentualnie woreczek na wymioty. Co prawda nie jest aż tak strasznie, ale zapewne bardzo interesująco.

upiorna-noc-halloween
Opowieści z Krypty – Tutaj moja zachęta jest zbędna. W przypadku tej serii zmuszony jestem polecić wam absolutnie każdy odcinek. Wyjątkowo kultowa pozycja na długi, mroczny wieczór.

opowiesci

ABC of death/Abc of death 2 2/1 – Mnóstwo bardzo krótkich i krwawych historii. Ciężko zaczerpnąć powietrza między jednym, a drugim odcinkiem. Prawdziwa jazda bez trzymanki. W filmach znajdziemy obrazy zarówno fabularne, jak i animowane. Nie dajcie się jednak zwieść pozorom, że bajka będzie łagodna…

abc

Worek na zwłoki (1993) – Film stanowią trzy przerażające historie. Jedna opowiada o seryjnym mordercy, druga o mężczyźnie, który zapłacił olbrzymią kwotę pieniędzy za głowę pełną włosów, a trzecia o historii pewnego gracza baseballa.

Film można by napisać idealny na mroczny wieczór. Zobaczymy zarówno pełnokrwisty horror, jak i czarno – humorzastą opowieść o czyjejś naiwności. Kto nie widział – musi zobaczyć. Szczególnie dlatego, że niestety takich filmów się już nie kręci.

worek-na-zwloki

Udanego Halloween!