Zawoja zdobyta przez uczestników Pure Poland!

Miniony weekend należał w Zawoi do gości, którzy przybyli specjalnie na Pure Poland Babia Góra Hej! Impreza została zorganizowana przez zrzeszenie młodych podróżników „Space for Dream”.

Miniony weekend należał w Zawoi do gości, którzy przybyli specjalnie na Pure Poland Babia Góra Hej! Impreza została zorganizowana przez zrzeszenie młodych podróżników „Space for Dream”. Cały projekt „PURE POLAND” został założony 19 lipca 2016 roku przez podróżnika – Wojciecha Mura. Jego głównym celem jest promocja w Polsce i na świecie – Polskich Parków Narodowych.

 

Do Zawoi przybyło 54 pozytywnych podróżników, którzy mieszkali w Schronisku Młodzieżowym, gdzie od piątku (07.10) odbywały się także prelekcje podróżnicze. W sobotę wyruszyli na grę terenową pełną atrakcji. Za zadania mieli m.in.: ulepić bałwana, znaleźć jadalnego grzyba, wejść na Babią Górę, nalać wodę do butelki z Mosornego potoku, dotrzeć autostopem do Zawoi Krowiarki, opowiedzieć legendę związaną z regionem, pomóc w pracy mieszkańcowi, wymyśleć wierszyk o Babiej Górze, zbudować wieżę z 40 kamieni, zrobić „selfie” z czarną owcą, żonglować przez 10 sekund oraz przemierzyć całą Zawoję – najdłuższą wieś w Polsce! Oczywiście było też stałe zadanie w grze terenowej „Zbierz wór pełen śmieci” oraz wymyśl zadanie poprawiające stan środowiska. Natomiast w niedzielę młodzi podróżnicy odwiedzili Centrum Górskie „Korona Ziemi”, gdzie odbyło się zwiedzanie z przewodnikiem, wręczenie nagród za grę terenową oraz prelekcje podróżnicze.

 

Grę terenową wygrała drużyna „Hard Yard”, która swoimi nagraniami rozbawiła wszystkich zebranych. Za nagrodę dostali wejście do parku linowego oraz wspaniałe leksykony ufundowane przez Babiogórski Park Narodowy. Drugie miejsce po zaciętej walce zdobyła drużyna „Ratujmy orki ze Stalowej Woli”, która wygrała darmowy rafting po Dunajcu w firmie Retendo.

Cały projekt „PURE POLAND” został założony 19 lipca 2016 roku przez podróżnika – Wojciecha Mura. Jego głównym celem jest promocja w Polsce i na świecie – Polskich Parków Narodowych.

 

Prelegenci, którzy wystąpili na zjeździe:

Katarzyna Kowalczyk: „Samotna podróż do Afryki Wschodniej: Tanzania, Rwanda, Uganda”;

Wojciech Mura: „Wyspy na środku Pacyfiku – kosmos na planecie Ziemia” (opowieść o 15-miesięcznym rejsie przez Pacyfik);

Piotr Flisowski: „Autostopem do Dubaju”;

Zdzich Rebanda: „Moja droga do Kaszmiru. Autostopem przez Himalaje Zachodnie”;

Michał Wróblewski: „Wizyta u Armii Niepodległościowej Kachinu – Birma”;

Tomasz Nisztuk; „Chodźmy razem w góry, najlepiej małe, później duże” oraz Michał Jurgielewicz „Bali i Komodo”.

Żródło: PowiatSuski24.pl