Jesienne BLADE LOKI

Zespół „Blade Loki” istnieje już sporo czasu, jednak ostatnio wszyscy z niecierpliwością wyczekiwaliśmy nowego materiału kibicując załodze w czasie nagrań studyjnych. Ciekawość pobudzał fakt iż po odejściu poprzedniej wokalistki Agaty Polic, która pracuje nad nowym, nieco innym stylistycznie projektem muzycznym, jej miejsce zajęła nowa wokalistka Aneta Adamek. Niedawno na naszej antenie ( PolskieRadio.FM) rozmawialiśmy z nią na temat nagrań w studiu i przygotowań do jesiennych koncertów. No cóż… czas szybko leci i mamy okazję odsłuchać jeden ze studyjnych numerów z Anetą na wokalu, a szczęśliwcy mogą posłuchać świeżego materiału na żywo w czasie koncertów.

 

Dziś przepytałem Anetę w sprawie tych dwóch kwestii:

K3 – 1. Kilka dni temu pojawiła się Wasza najnowsza piosenka do odsłuchania na serwisie youtube. Jakie są Twoje osobiste odczucia związane z tym kawałkiem?

ANETA – Zacznę od tego, że jest to utwór dużo bardziej melodyjny i lżejszy, niżeli reszta nagranych już,czy też powstających piosenek. Staramy się aby każdy z nich był inny, wyjątkowy. „Podwodny” niespełna rok temu miał swoją premierę w programie NUT FERMENT, gdzie zaśpiewała go Agata. Od tamtej pory minęło już trochę czasu, pierwotna wersja ewoluowała i postanowiliśmy zarejestrować ją w studio, czego efekt finalny możemy usłyszeć na nagraniu, które kilka dni wstecz, z zaskoczenia opublikowaliśmy na naszej stronce. Osobiście bardzo lubię ten utwór. Uwielbiam piosenki, których warstwa liryczna pozwala słuchaczowi na osobistą interpretacje – bez względu na to „co autor miał na myśli”, a także gdy skrywa w sobie jakieś drugie dno. I tak jest właśnie w tym przypadku. Utwór wbrew pozorom opisuje stan człowieka, tkwiącego w uzależnieniu. Wspomniana w utworze „łódź podwodna”,  jest jedynie pomysłowo użytą metaforą, opowiadającą o problemie jakim jest – alkoholizm.

 

K3 – Muszę przyznać, że Twój wokal na tym kawałku brzmi bardzo podobnie do wokalu Agaty Polic (poprzednia wokalistka). Jak na ten materiał reagują Wasi fani? Dostaliście jakieś ciekawe komentarze?

ANETA – Wiesz co… Nie bardzo wiem jak się odnieść, do początku tego pytania. Ciężko jest oceniać samą siebie. Jako wokalistka – słuchając dźwięków popełnionych przeze mnie w studio, zawsze będę zwracać uwagę na zupełnie inne detale i oceniać swoją pracę w totalnie innych kategoriach, niżeli osoby trzecie. Utwór w sieci jest jeszcze „świeżynką”… mija zaledwie kilka dni od publikacji. Jeżeli na podstawie tego odcinka czasu, miałabym cokolwiek powiedzieć na temat reakcji ze strony słuchaczy i fanów zespołu – bardzo pozytywnie! Przyznaję bez bicia, że nie należę do osób, które co sekundę chorobliwie śledzą każdy pojawiający się komentarz. Pomimo mojej aktywności w sieci, zwyczajnie brakuje mi na to czasu. Staram się oczywiście być na bieżąco – czytać, odpisywać na komentarze i prywatne wiadomości, których dostajemy wiele. Są one bardzo miłe i pozytywne! Dla mnie – personalnie, stanowią motywację do dalszej pracy. Od momentu, gdy pojawiłam się w zespole, zarówno chłopaki, jak i fani – podarowali mi swojego rodzaju spore zaufanie. Dlatego jest to dla mnie niesamowicie budujące, ponieważ zawsze wkładam w swoją pracę całą siebie i robię co w mojej mocy, aby nie zawieźć danego mi zaufania.

 

 

K3 – Zaczęliście dużo koncertować. Jakie są najbliższe plany i najważniejsze według Ciebie koncerty? Na które koncerty tak najbardziej nie możesz się doczekać?

ANETA – Obecnie priorytetem jest dla nas ukończenie płyty. Jesteśmy maksymalnie skupieni na tworzeniu nowego materiału. Koncerty i kontakt z fanami są dla nas równie ważne, dlatego potwierdziliśmy już kilka dat, o których na bieżąco informujemy na naszej stronce! Pytasz o najważniejsze według mnie koncerty z obecnego „rozkładu jazdy”? 🙂 Wiesz co, każdy koncert jest dla mnie tak samo ważny i wyczekiwany. Każdy koncert czegoś uczy – jest doświadczeniem. I nie chodzi tutaj o miejsce, nie chodzi tutaj też o rodzaj imprezy. Pamiętasz? Niedawno jak rozmawialiśmy, odpowiadałam na pytanie jednego z fanów, które brzmiało: Czy wolę grać na festiwalach, czy preferuje koncerty klubowe. Moja odpowiedź po dziś dzień jest niezmienna – wszystko ma swój urok i każdy jeden koncert jest inny, niepowtarzalny! Bardziej ekscytujące jest dla mnie znaleźć wspólny vibe z publicznością i wymienić się z nimi pozytywną energią – to chyba najbardziej mnie kręci w koncertach, niezależnie od miejsca i czasu. Już w tą sobotę tj. 15 października – zaczynamy jesienny tour. Pierwszy w kolejności jest Rzeszów. Dzień później ruszamy do Mikołowa. Zabawny i zupełnie przypadkowy jest fakt, że dokładnie rok temu – również w październiku i różnicy tylko, o jeden dzień w dacie – graliśmy w Łaziskach Górnych (pow.Mikołów). Organizatorzy wraz z publicznością zrobili mi niesamowitą niespodziankę odśpiewując podczas koncertu „Sto Lat” ponieważ dwa dni wstecz miałam urodziny. Wygląda na to, że kolejny raz spędzę urodziny w trasie w dniu koncertu – w Rzeszowie… a następnego dnia powtórka, dokładnie jak rok temu wśród kilku znajomych twarzy – również na Śląsku! Z tego miejsca pozdrawiam zeszłoroczną ekipę z Łazisk oraz Mikołów 🙂

 

K3 – Dzięki serdeczne za rozmowę i wiele informacji!

ANETA – Wielkie Dzięki również ! Pozdrowienia!

 

Wywiadu z Anetą w audycji Radio Nowej Generacji – POLSKIE RADIO FM możecie odsłuchać klikając na link:

PolskieRadio.FM/blade-loki