ZESPÓŁ REBELIANCI – PREMIERA PŁYTY „NIEZŁOMNI”!

rebelianci2Długo czekaliśmy na premierę, aż w końcu ukaże się debiutancka płyta. I jest! Zespół Rebelianci wydał krążek pt. „Niezłomni”, nad którym PolskieRadio.fm ma patronat!

Rebelianci powstali w 2012 roku. Zanim doczekali się długogrającej płyty, w 2013 roku wydali minialbum „Southern Soul”, a rok później maxi-singiel „Zostać na scenie”. Prace nad krążkiem przeciągały się, ale dzięki wsparciu przyjaciół i sponsorów album niedawno ukazał się na rynku.
Nagrali go: Jarek Hermanowicz (gitara), Darek Gorczyński (gitara), Bogusław Chojnowski (gitara basowa), Grzegorz Woźniak (perkusja), Bogdan Mróz (harmonijka) i Michał Borowiec (wokal).
„Oddajemy wam dzieło naszych dusz. Sześciu facetów ze Śląska Opolskiego zafascynowanych muzyką, sprawdzoną na wielu frontach muzycznych scen, która przez lata zachwycała pokolenia. Stary, dobry rock&roll z elementami bluesa, country i folku, osadzony w sprawdzonej konwencji – okraszony miodem, ostrą papryką, octem winnym i delicjami kuchni polskiej – gotowy do konsumpcji. Mamy nadzieję, że uwiedziemy was naszą muzyką. Dołożyliśmy wszelkich starań, czy udało się? […] Nie odkładajcie płyty na półkę po pierwszym przesłuchaniu. Słuchajcie do upadłego, może wam obrzydnie, może ją pokochacie” – piszą muzycy o wydawnictwie na swojej stronie internetowej.

Na płycie jest kilka muzycznych niespodzianek. Solówki w utworze „Co ty masz do mnie” nagrała artystka znana ze współpracy z królem popu Michaelem Jacksonem oraz wirtuozem Jeffem Beckiem – jedna z najlepszych gitarzystek na świecie – Jennifer Batten. W piosence „Droga 88” można usłyszeć saksofon Roberta Chojnackiego, znanego z De Mono i projektu solowego, a także organy Janusza Borzuckiego – obecnie klawiszowca legendarnego Dżemu.

Jest też cover piosenki „Whippoorwill” zespołu Blackberry Smoke z polskimi słowami autorstwa Pawła Gabłońskiego pt. „Julka”, w którym gościnnie zaśpiewał Sebastian Riedel z zespołu Cree – syn legendarnego wokalisty Dżemu Ryszarda Riedla.

A jesienią kolejna niespodzianka! Odsłona płyty „Niezłomni” w anglojęzycznej wersji.
Polecam serdecznie!